منو
صفحه اصلیقواعد طراحي و اجرا

نماي آلومينيومي بوسيله زير سازي فلزي و آلومينيومي به اسكلت ساختمان متصل ميگردد،اتصال ورق ها به اسكلت ساختمان به دو روش Hanging وFixing  انجام ميگيرد .

روشHanging  

ابتدا با توجه به  اسكلت ساختمان اولين اتصالات طراحي ميشود،در صورتي كه اسكلت سازه فلزي باشد . از تيرها و ستونهاي موجود جهت قوطي كشي  دستك گرفته ميشود و در صورتي كه اسكلت بتني باشد يا از صفحه هاي موجود كه قبلا در تير بتني تعبيه شده دستك هاي اتصالي گرفته ميشود يا در صورت نبود صفحه هاي فلزي يك صفحه نبشي 4*4 cm  به تير بتني رول بولت ميشود و از صفحه يا نبشي موجود دستك اتصالي گرفته ميشود .

بعد از انجام رول بولت  و اتصال دستك هاي قوطي 40*40 فلزي عمودي و افقي با توجه به نقشه زير سازي فلزي به يكديگر جوش داده ميشوند قوطي ها كاملا بايد تراز وشاقول باشند تا بقيه زير سازي كه به اين قوطي ها اتصال پيدا ميكند تراز و شاقول باشند كه در نهايت ورق ها پله اي ديده نشوند و يا شيارها باتوجه به نقشه ورق به همان شكل حفظ شوند .

نصب براكت فلزي :پس از جوش قوطي هاي فلزي براكت  ها با توجه به نقشه زير سازي فلزي  در مكان هاي مشخص شده به قوطي ها  جوش داده ميشوند. در اين نبش ها دو سوراخ در طرفين جهت اتصال نبشي هاي آلومينيومي به براكت ها پيش بيني شده است . در واقع در اين روش ورق هاي كامپوزيت بعد از برش و مونتاژ شيارهاي چكمه اي خورده و بر روي ريل هاي قابل رگلاژ نصب شده و امكان برداشت هر پانل به صورت جداگانه مي باشد.در این روش هدایت آب بوسیله ریل ناودانی بوده و هیچ گونه چسب یا فوم و یا نوار لاستیکی در نما بکار نمی رود.

نصب نبشي آلومينيومي : اين دو نبشي به براكت فلزي بسته ميشود .اين نبشي ها داراي دو سوراخ لوبيايي شكل ميباشند كه جهت رگلاژ ناوداني ها و ورق ها براي رفع خطاي احتمالي اجرا در زير سازي فلزي تعبيه شده است.

 ناوداني ريلي :ناوداني ريلي با پيچ به نبشي آلومينيومي متصل ميشود .شيارهاي كه در دو وجه ناوداني و وسط  ناوداني تعبيه شده  جهت حركت ناوداني به بالا و پايين و شيار وسط جهت حركت ناوداني بولت يا بچه ناوداني به بالا و پايين ميباشد . در ضمن شيار وسط وظيفه آب بندي و هدايت آب را به پايين بر عهده دارد .

 نصب ناوداني بولت :ناوداني بولت ها با پيچ به ناوداني ريلي متصل ميباشد .در ضمن يك پيچ و مهره ديگر در امتداد ناوداني ريلي موجود است كه اين پيچ جهت رگلاژ ورق و حركت به چپ و راست تعبيه شده است .

 شيار و برش ورق : با توجه به نقشه هاي شيار و برش مونتاژي ورق ها ابتدا برش خورده و سپس شيار ها به جهت خم كردن ورق ها ايجاد ميگردد.با توجه به نقشه هاي اجرايي و حدود باز شدن و خم شدن ورق ها از مته شيار 90 درجه يا 135 درجه استفاده ميشود . پس از انجام شيار برش كناره ورق با دستگاه پرس پانچ سوراخ ميشود. اين   پانچ ها در لبه هاي ورق ايجاد ميشود كه پيچ هاي وسطي بچه ناوداني ها در بالاي اين پانچ ها قرار ميگيرد .

 خم و مونتاژ ورق : ورق ها پس از انجام شيار و برش و پانچ و گوشه بري در جهت شيارها خم و پس از جفت شدن كليه گوشه ها پرچ و مونتاژ ميگردند.

نصب و تثبيت ورق: پس ازاتمام عمليات مونتاژ ورق ها  با توجه به نقشه جا نمائي بر روي ناوداني بولت ها انداخته ميشوند . با توجه به اينكه ورق ها به صورت افقي قابليت حركت دارند ممكن است ورق زماني كه از پشت باد در آن ايجاد شود (اگر به هر دليلي حركت كند) در نما سرو صدا ايجاد كند و يا اينكه به علت حركت ورق امتداد شيارها بهم نخورد. لذا براي رفع اين مشكل در گوشه ورق در بالا و پايين بصورت قطري با نبشي و با پرچ نبشي به ورق و  ناوداني ريلي تثبيت حفظ مي شود.

روش Fixing:

 روش  Fixing فاقد بسياري از قابليت هاي Hanging  است در اين روش آب بندي نما به صورت نصب ريل انجام نمي شود و ورق ها با پرچ به قوطي هاي فلزي بسته مي شوند.لذا قابليت حركت ندارند. در بسياري از موارد نيز      پرچ ها بصورتي  كه در روش Hanging  پوشيده ميشوند از رويت مصون نمي ما نند در مقابل سرعت اجرا و نصب هزينه اجرايي كمتر از مزاياي اين روش مي باشد.

در واقع در اين روش ورق هاي كامپوزيت بعد از برش و مونتاژ به صورت ثابت با پيچ يا پرچ بر روي زير سازي متصل شده، از لحاظ اجرايي بسيار ساده تر و سبك تر مي باشد و از سرعت بالايي نيز برخوردار است كه براي مصالح زير سازي آن مي توان از پروفيل هاي آهنی يا آلومينيومی استفاده كرد.در این روش آب بندی ورق ها بوسیله فوم  بهمراه چسب آکواریوم  صورت می پذیرد.

 كف پنجره   Flashing

1- كف پنجره ها را ميتوان با يك ورق سرتا سري با شيب1درصد پوشاند كه از يك طرف به پروفيل پنجره پرچ ميشود و از طرف ديگر با يك برگشت  به روي ورق هاي نما برميگردد. براي رعايت كردن امتداد شيارها  تا فريم پنجره  ورق هاي نما  با يك برگشت  به فريم پنجره پرچ ميگردند جهت آب بندي   از يك ناوداني آلومينيومي با شيب 2 درصد در بين دو شيار استفاده ميشود.

2-با توجه به اينكه در دو انتهاي نما  در زير نما  نميتوان از ناوداني ريلي استفاده كرد از يك نبشي33 آلومينيومي براي بستن كار استفاده ميشود .بدين شكل  كه ابتدا نبشي به ديوار پرچ ميشود سپس ورق انتهايي با يك برگشت به نبشي پرچ ميشود . اين برگشت جهت عدم رويت پرچ پيش بيني شده است .

 آب بندي پشت بام :  جهت آب بندي نما در پشت بام باز هم از آلومينيوم استفاده ميشود با اين تفاوت كه در اين ناوداني ها با شيب 2 تا 3 درصد و به صورت معكوس  به ناوداني ها  ريلي پيچ ميشود .

افتخاري ديگر( دريافت ايزو )

شركت ايران كامپوزيت موفق به دريافت گواهينامه ISO 9001:2008 شد.  اين شركت پس از پياده‌سازي نظام مديريت كيفيت  فروش طي 10 سال متوالي ، طي يكسال گذشته با انجام مراحل مميزي داخلي و مميزي  موفق به اخذ اين گواهينامه در ارائه كليه خدمات فروش نائل شد.

سابقه 10ساله ايران كامپوزيت

واحد نمونه خدمات و فروش برتر  با اعتقاد به توسعه پایدار و صیانت.

 

توسعه بازار فروش و بهبود مستمر سطح ارتباطات کارکنان با مشتریان

طراحی سایت
يكشنبه 31 تير 1397.
امروز :

ارتباط با ايران كامپوزيت

تهران - شريعتي-چهارراه بهشتي(قصر)-ابتداي قدوسي-ابتداي زارتشت-پلاك 45-طبقه اول-واحد1

تلفن : 02188446279-02188397385  

 

اطلاعات بیشتر

شرايط نمايندگي

کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی تابع جمهوری اسلامی ایران که واجد شرایط  بوده و داراي عدم هرگونه سابقه كيفري و جرائم قضائي باشند مي توانند نمايندگي شركت ايران كامپوزيت را اخذ نمايند.

اطلاعات بیشتر

خدمات

واردات ، پخش و ارائه نمایندگی  ورق آلومینیوم کامپوزیت پانل NanoBond usa ، دارای انبار مکانیزه در تهران جهت ارسال به تمام نقاط كشور همراه با گارانتي اصل كارخانه (امارات) و  بيمه مركزي ايران.

اطلاعات بیشتر

گارانتي و بيمه

با اطمینان خاطر و فارغ از دغدغه های روز، خريد خود را انجام دهيد . ايران كامپوزيت همواره مشتاق است تا با ارائه خدمات نوين مطلوب میزبان دائمی شما كارفرما و همكار گرامي در همه شرايط باشد.

اطلاعات بیشتر

بازگشت به بالا
TemplatePlazza